Kontakt

Försäljning/Marknad

Jan Svensson
Teknisk säljare Polis, Värde, Brand, Krim
+46 (0)457-45 06 18
jan.svenssonn@eurolans.se

Joacim Robinsson
Teknisk säljare Polis, Värde, Brand, Krim
+46 (0)457-45 06 44
joacim.robinsson@eurolans.se

Michael Olsson
Säljare Ambulans
+46 (0)457-45 06 75
michael.olsson@eurolans.se

Joakim Mattisson
Projektledare / Tekniskt säljstöd
+46 (0)457-45 06 78
Joakim.Mattisson@eurolans.se

Joakim Persson
Affärsområdesansvarig Polis, Värde, Krim, Brand
+46 (0)457-45 06 81
joakim.persson@eurolans.se

Konstruktion/Utveckling

Maria Spets
+46 (0)457-45 06 47
maria.spets@nordicvehicle.se

Andreas Liljekvist
R&D - Polis, Värde, Krim, Brand
+46 (0)457-45 06 49
andreas.liljekvist@nordicvehicle.se

 

Reservdelar

För beställningar och information om tillbehör/reservdelar, kontakta:

Garanti/Reklamation/Support
Direktnr: +46 (0)457-45 06 90
Växel: +46 (0)457-45 06 00
order@nordicvehicle.se

Måndag till Torsdag 07.00-16.00
Lunchstängt 12.00-12.30
Fredag 07.00-13.00

Beställning av lagerprodukt som görs innan kl. 12.00 kan oftast skickas samma dag.

Thomas Lundin
Eftermarknadschef
+46 (0)457-45 06 45
thomas.lundin@nordicvehicle.se

Produktion/Inköp

Jim Andersson
Produktionsledare Polis, Värde, Krim, Brand
+46 (0)457-45 06 34
jim.andersson@eurolans.se

Claudio Zec
Produktionsledare Ambulans
+46 (0)457-45 06 79
clauido.zec@eurolans.se

Åsa Petersson
Inköp
+46 (0)457-45 06 07
asa.petersson@nordicvehicle.se

Roger Svensson
Beredning
+46 (0)457-45 06 42
Roger.svensson@nordicvehicle.se

André Gustafsson
Beredning
+46 (0)457- 45 06 16
andre.gustafsson@nordicvehicle.se

 

 

Postadress:
Euro-Lans
Box 91
SE-370 11 Backaryd

Öppettider växeln helgfria vardagar:

Måndag-Torsdag: 08.00-17.00
Fredag: 08.00-16.00
Lunchstängt: 12.00-13.00

Övriga tider hänvisar vi till vår jourtelefon för teknisk support samt våra direktnummer.

Tel: +46 (0)457-45 06 00
Fax: +46 (0)457-45 06 29
Jourtel: +46 (0)703 52 57 05 

E-post: info@eurolans.se

 

 

Nordic Vehicle Conversion AB

Stefan Magnusson
VD
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)057-45 06 41 
stefan.magnusson@nordicvehicle.se

Benny Båth
Inköpschef
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)381-66 90 04
benny@ydreskap.se

Pernilla Nilsson
CFO
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 39
pernilla.nilsson@nordicvehicle.se

Tomas Michelsberg
R & D Manager
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 73
tomas.michelsberg@nordicvehicle.se

Emmy Karlsson
Trainee
+46 (0)457- 45 06 33
emmy.karlsson@nordicvehicle.se

Läs mer om våra övriga varumärken på www.nordicvehicle.se